OP Coin ve Bu 4 Altcoin, Balinalara Zarar Getirdi!

Kripto para piyasası son 24 saat içinde balinaların al-sat hamleleriyle hareketli bir gün geçirdi. Büyük yatırımcıların yaptığı büyük miktarda işlemler, altcoin fiyatlarında dalgalanmalara yol açarken, bazı yatırımcılar kar ederken, bazıları da zarar etti. İşte OP coin, BLZ, SNX, CAKE gibi kriptolara yönelik veriler…

Balinanın zarara satışları OP coin fiyatını düşürdü

On-chain veri ve analiz platformu Spot On Chain’in 3 Haziran tarihinde yaptığı paylaşımda, bir balinanın Optimisim (OP) fiyatında düşüşe yol açan satışından bahsedildi. Balina, Binance borsasında 2.095 milyon OP satarak fiyatın %4.2 düşmesine neden oldu. Balina bu coinleri 3 Mayıs’ta 5.99 milyon dolar karşılığında almıştı ve 1 ay sonra yaptığı satışla %16.5 zarar etti. Son 24 saatte OP %1.3 düşüşle 2.44 dolardan işlem görüyor.

Bu sıradayüksek performanslı akıllı sözleşme platformu Fantom’un (FTM) fiyatı, kripto para balinasının yatırımıyla yükseldi. Balina, Aave platformundan 2.96 milyon USDC çekerek 2.82 milyon FTM satın aldı. TradingView verilerine göre FTM fiyatı günlük bazda %6.58 yükselerek 0.8215 dolara çıktı. Etherscan’e göre balinanın cüzdanında 3.71 milyon FTM bulunuyor.

SNX, CAKE ve BLZ için de satış var

Bir balina, Binance’de satış yapmak için iki altcoin’in tamamını borsaya taşıdı. Lookonchain’in paylaşımına göre balina, 1.59 milyon SNX ve 2.62 milyon CAKE satarak 4.54 milyon dolar ve 7 milyon dolar kazandı. SNX’i 4 dolardan alan balina 1.8 milyon dolar zarar ederken, CAKE’de 2.62 dolardan alım yapan balina 256 bin dolar kar ederek SNX zararının bir kısmını çıkardı.

Veri sağlayıcısı Look On-Chain, BLZ isimli altcoin’de zararına satış yapan bir balina keşfetti. Balina, 15 gün önce 4.14 milyon dolar karşılığında 12.3 milyon BLZ satın aldı ve 2 saat önce 1.24 milyon dolar karşılığında 5 milyon BLZ satarak 1.07 milyon dolar zarar etti. BLZ şu anda 0.249 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasasında balinaların aldığı kararlar, altcoin fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Küçük yatırımcılar ise balinaların hamlelerini taklit ederek kazanç sağlamayı amaçlıyor. Bu nedenle, balinaların al-sat işlemlerini takip etmek ve yatırım kararlarını buna göre vermek önemli olabilir. Bu sırada unutulmaması gerekir ki kripto para piyasası oldukça riskli bir yatırım aracıdır. Yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapmak ve riskleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Balinaların hamlelerini körü körüne takip etmek yerine, kendi analizlerinizi yapmanız ve yatırım kararlarınızı buna göre vermeniz önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir